Operacje zaćmy na Nfz + korekta wzroku w Czechach

Usuwanie zaćmy w ramach transgranicznej opieki zdrowotnej przez NFZ

 

Profesjonalnie przez czołowych specjalistów

Cały czas Pod Moją Opieką

Długofalowa współpraca z kliniką

Zaufaj mi i zapytaj bez zobowiązania

Oferuję Ci:

  • koordynację całego procesu
  • wszystkie formalności związane z wyjazdem na operacje w Czechach rozwiązywane przeze mnie telefonicznie, mailowo
  • moją opiekę w klinice w czasie konsultacji, przed operacją, podczas operacji, przy kontrole pooperacyjnej
  • na życzenie zapewnienie noclegu, transportu

DYREKTYWA TRANSGRANICZNA

Od 15 listopada 2014 roku osoba ubezpieczona w Polsce może się ubiegać o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej, z których skorzystała poza granicami Polski w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zarówno w publicznym, jak i prywatnym systemie opieki zdrowotnej, na zasadach określonych w znowelizowanej ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zwrot kosztów dotyczy gwarantowanych świadczeń opieki zdrowotnej, czyli takich, które przysługują osobom ubezpieczonym w Polsce, w szczególności zabiegu usunięcia zaćmy.

Oko z zaćma - obrazek

Leczenie zaćmy

Nie ma żadnych leków ani kropli chroniących przed zaćmą

Zaćma (katarakta) to postępujące mętnienie soczewki oka. W 90 procentach przypadków jest wynikiem starzenia się organizmu, choć bywa też wadą wrodzoną. To choroba atakująca przede wszystkim po 60. roku życia, ale zdarza się także młodszym – wtedy przyczyną są najczęściej urazy oka, praca w warunkach szkodliwych, kontakt oczu z chemikaliami, stany zapalne oka, przewlekłe choroby (np. cukrzyca) oraz przyjmowanie niektórych leków. Zaćmie nie można zapobiec, ale nie znaczy to, że każdy z nas zachoruje. Choroba prawie u każdego przebiega inaczej – niekiedy rozwija się przez kilka miesięcy, czasem długie lata. Efektem jest pogorszenie widzenia (może równocześnie zaatakować obie soczewki).

Wybór soczewki

Podczas leczenia zaćmy w Czechach

Wybór soczewki, która zostanie wszczepiona podczas operacji usunięcia zaćmy, to wybór na całe życie. Dlatego warto przeanalizować swoje oczekiwania związane z leczeniem i poszukać rozwiązań, które będą najlepiej na nie odpowiadać.
Soczewki wewnątrzgałkowe stosowane w leczeniu zaćmy dzielą się, pod względem budowy optycznej, na jednoogniskowe, inaczej monofokalne, i wieloogniskowe, inaczej multifokalne (czyli dwu- i trójogniskowe) oraz soczewki toryczne. Każda z nich ma inne cechy.

USUWANIE ZAĆMY

Bliższe informacje na temat operacji zaćmy w Czechach

Operacja jest szybka, trwa zaledwie około 20 minut, jest bezbolesna i polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej metodą fakoemulsyfikacji. Wynikiem operacji jest ogromny komfort widzenia, kontury są wyraźne, kolory jasne lub ciemne (prawidłowo rozróżniane), następuje znaczna i odczuwalna poprawa ostrości widzenia.